GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 8895156
*
nr 889 5156
Fat
2 st. keramik, bland annat. Söholm, dia 30
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 april 2014
kl 18:00:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/4 17:32:58
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik söholm
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:53
-
5285 Fat
cloisonnéarbete. Diameter: 31 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:18
-
5284 Fat
Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg, 19..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:45
-
5052 Fat
mässing. Längd: 57cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:31
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:21
-
5244 Kaffeservis
+ uppläggningsfat, 8 delar, nysilver, Webster Wilc..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:58
*
Fat
nr 889 5156
Fat
2 st. keramik, bland annat. Söholm, dia 30
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 april 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/4 17:32:58 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik söholm
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:53 -
5285 Fat
cloisonnéarbete. Diameter: 31 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:18 -
5284 Fat
Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg, 19..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:45
-
5052 Fat
mässing. Längd: 57cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:31 -
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:21 -
5244 Kaffeservis
+ uppläggningsfat, 8 delar, nysilver, Webster Wilc..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:58